HaberlerManşet

Taleplerimize olumlu yanıt veren TRT Yönetimine teşekkür ederiz.

Taleplerimize olumlu yanıt veren TRT Yönetimine teşekkür ederiz.

TRT Genel Müdürlüğü nezdinde görev yapan kamu görevlilerinin hangi sendikalara üye olduklarının tespit edileceği “tespit toplantısı” Hizmet kolumuzda faaliyet gösteren tüm sendika temsilcileri ile TRT Yöneticilerinin katılımıyla 20 Mayıs 2021 Tarihinde Saat 14:00’de dijital ortamda gerçekleştirilmişti.

Bu esnada sendikamız tarafından TRT’de 27 Mart 2021 tarihinde yapılan Görevde Yükselme Sınavını kazananların isimlerinin yada en azından sayısının açıklanması ile sözlü mülakat ve uygulamalı sınavların adil yapılması gerektiği yönünde talebimizi TRT Yönetimine iletmiştik.

Talebimiz üzerine TRT Yönetimi tüm TRT personeline gönderdiği e-posta ile Şef kadrosu için sözlü sınava katılmaya hak kazanan sayısının 157 olduğu ve ayrıca uygulama sınavı gerektiren ünvanlarla ilgili sınava katılmaya hak kazanan kişi sayısının ise aşağıdaki şekilde olduğuna ilişkin bilgilendirme yapmıştır.

Stajyer Spiker : 11

Stajyer Muhabir : 26

Kamera Asistanı : 79

Yardımcı Prodüktör : 109

Yapım ve Yayın Görevlisi : 515

Talebimize olumlu yanıt vererek tüm çalışanlarını bilgilendiren TRT Yönetimine BAĞIMSIZ HABER-SEN olarak teşekkür eden Genel Başkan Halil Altay KAN;  “Haberleşme çalışanlarının talep ve önerileri ile sorunlarının yakın takipçisi olacağımızı ve çözüm odaklı projelerimiz ile haberleşme çalışanlarının sorunlarını her platformda dile getireceğimizi buradan ifade ediyorum. Tüm siyasi partilere eşit mesafede olan ve bu nedenle gücünü sadece mensuplarından alan  BAĞIMSIZ HABER-SEN Haberleşme çalışanlarının özgür sesidir. Tüm haberleşme çalışanlarını BAĞIMSIZ HABER-SEN Çatısı altında buluşmaya davet ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir