HaberlerManşet

Yapılan Saldırılar Katliamdır. LANETLİYORUZ…

BAĞIMSIZ HABER-SEN Genel Başkanı Halil Altay KAN;

Tüm Dünyanın gözü önünde Mescid-i Aksa’da yapılan Saldırılar Katliamdır. LANETLİYORUZ…

BAĞIMSIZ HABER-SEN Genel Başkanı Halil Altay KAN; İsrail’in Mescid-i Aksa’da yürüttüğü insanlık dışı  kıyıma karşı bir açıklama yaptı.

YAPILAN SALDIRILAR KATLİAMDIR. LANETLİYORUZ…

Kısa adı BAĞIMSIZ HABER-SEN olan Bağımsız Haberleşme ve Basın-Yayın Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Halil Altay KAN yaptığı açıklamada “İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde ibadet eden sivil insanları hedef alarak genç, yaşlı, kadın ve çocuk ayrımı gözetmeden yaptığı saldırılar katliamdır. Katliam ise bir insanlık suçudur” dedi.

Savaş zamanlarında bile çocuk, kadın ve yaşlıların korunması gerektiğini ifade eden Bağımsız Haber-Sen Genel Başkanı Halil Altay KAN; “İsrail’in Filistinli kardeşlerimize karşı yıllardır yürüttüğü soykırım sadece İslâm ülkelerini değil, içinde bir nebze olsun insanlık onurunu taşıyan tüm Dünya ülkelerini endişelendirmelidir. Yaşama hakkı başta olmak üzere din ve vicdan özgürlüğü ve özgürce ibadet etme hakları İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ile tüm dünyaca kabul edilen temel hak ve özgürlüklerin başında gelmektedir. Dahası öldürmek, zulmetmek ve ibadet etme hakkını engellemek, gelmiş geçmiş tüm dinlerde günah olarak kabul edilmiştir” dedi.

İsrail’in yıllardır tüm dünyanın gözünün içine baka baka Filistin’de yürüttüğü kıyım ve katliama karşı kendini gelişmiş olarak atfeden batılı ülkeler bir tarafa pek çok İslâm ülkesinin bile sessiz kalmasını manidar bulduğunu ifade eden KAN açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“İsrail’in Müslümanlarca mübarek kabul edilen bir ayda yine Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’da sadece ibadet eden insanları hedef alarak genç-yaşlı, çocuk ve kadın ayrımı gözetmeksizin tüm dünyanın gözü önünde sürdürdüğü saldırılar kelimenin tam anlamıyla “terör” saldırısıdır. İsrail bir terör devletidir. Terör suçu kime karşı işlenirse işlensin bir insanlık suçudur. Bu suçu kim işlerse işlesin. Kime karşı işlenirse işlensin tüm dünya ülkeleri tarafından telin edilmelidir” diyen Genel Başkan KAN açıklamasının sonunda;

“BAĞIMSIZ HABER-SEN olarak gerek İsrail’in Filistinli kardeşlerimize yönelik yürüttüğü kıyım ve katliam olsun gerekse Çin’in Uygur Türklerine karşı yürüttüğü kıyım ve katliama karşı İslam ülkeleri ve Türk Dünyası başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinin ortak tavır alması gerektiğine inanıyor ve tüm dünya ülkelerinin yaşanan insanlık suçlarına mani olmasını ve tüm dünyada sevgi, barış, hoşgörü ve huzurun hakim olmasını bekliyoruz” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir