Haberler

Sendikamızın 20. Kuruluş Yıldönümünü Kutladık…

Sendikamızın 20. Kuruluş Yıldönümünü Kutladık…

20. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜMÜZDE ATAMIZIN HUZURUNDAYDIK…

Sendikamızın ve Konfederasyonumuzun 20. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Konfederasyonumuz ve bağlı sendikaları ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atamıza bağlılığınızı ifade ettik.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Bayram ZENGİN başkanlığındaki BASK Heyeti mozoleye çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesine geçen heyet adına Genel Başkan Bayram Zengin Anıtkabir Özel Defterine BASK heyeti adına şunları yazdı:

 “Büyük Atatürk,

“Bağımsızlık benim karakterimdir” sözünüzden ilham alarak kurduğumuz BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) adına, kuruluşumuzun 20. yıldönümünde bir kez daha huzurunuzdayız.

Açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefler doğrultusunda kararlılıkla ilerlemesini sürdüren Türkiye’de devletin asli ve sürekli görevlerini yürüten kamu görevlileri sizden aldığı ilhamla, her hal ve şart altında, gerektiğinde canı pahasına görevini yerine getirmeye devam edecektir.

Cumhuriyetimize, Devletimize, demokrasimize, vatanımıza, milli birlik ve beraberliğimize kastedecek dahili ve harici bedhahlar, her zaman ve her hal ve şart altında gereken cevabı alacaklardır.

Dün olduğu gibi bugün de kanlarını seve seve dökmekten çekinmeyen kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, BASK Heyeti olarak şükranlarımızı sunuyoruz. 

Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun.

 

Bayram ZENGİN
BASK Genel Başkanı”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir