GenelHaberler

Banka Promosyonları Güncellenmeli…

BAĞIMSIZ HABER-SEN Genel Başkanı Halil Altay KAN; “BANKA PROMOSYONLARI GÜNÜN KOŞULLARINA GÖRE YENİDEN GÜNCELLENMELİ”

Genel Başkanımız Halil Altay KAN Banka promosyonlarının günün koşullarında diğer kurumların gerisinde kaldığını belirterek yeniden güncellenmesi gerektiğini belirtti.

Genel Başkanımız Halil Altay KAN Banka promosyonlarının günün koşullarında diğer kurumların gerisinde kaldığını belirterek promosyonların yeniden güncellenmesi talebiyle PTT ve TRT Genel Müdürlüklerine birer yazı yazdı.

KAN yaptığı açıklamada; PTT Genel Müdürlüğü ve Ziraat Bankası arasında üç yıllık maaş ödemesi anlaşması yapıldığını buna karşılık PTT Personeline 15 Bin 250 Lira promosyon ödemesi yapıldığını ancak günün koşullarında bu rakamın diğer kurumlara oranla çok düşük bir seviyede kaldığını ifade ederek promosyon rakamının güncellenmesi gerektiğini belirtti.

KAN; TRT’de ise maaş sözleşmesinin bu yıl sonunda yenileneceğini belirterek yapılacak maaş ödeme anlaşmalarında tüm sosyal tarafların masada olması gerektiğini ifade etti. KAN TRT’ye yazdığı yazdığı yazıda 41.500 Lira promosyon alan Anadolu Üniversitesi personelini örnek gösterdi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir